2010. november 7., vasárnap

The Kilimanjaro Darkjazz Ensemble (NL), Esclin Syndo, Failotron, Cadik

The Kilimanjaro Darkjazz Ensemble (NL), Esclin Syndo, Failotron, Cadik
2010. november 11., csütörtök 19h
A38 Hajó – Petőfi híd budai hídfő
Belépő elővételben: 1700 Ft, a koncert napján: 2200 Ft. Jegyek elővételben vásárolhatók az A38 Hajó honlapján (www.a38.hu), illetve az összes ismert jegyirodában. 




Sötét, atmoszférikus filmzene-dzsessz, leheletfinom elektronikával: a holland Kilimanjaro Darkjazz Ensemble már többször fellépett Magyarországon, mindannyiszor nagy sikerrel. A mostani A38-as koncert különlegessége, hogy ezúttal az izlandi múm trombitása, Eirikur Orri Olafsson, illetve a magyar Pándi Balázs (dob) is erősíti a TKDJE sorait. Az estét az Esclin Syndo, a Failotron és Cadik fellépése teszi teljessé. 
A koncert egyúttal folytatása egy nagylélegzetű  koncertsorozatnak. A Polyphony néven futó sorozat Magyarország EU-elnökségét harangozza be és népszerűsíti. A sorozat egyes alkalmain egy-egy magyar és külföldi előadó lép fel –  a külföldiek az Európai Unió országait képviselik, ez alkalommal tehát a TKDJE   révén Hollandia lesz a vendég. A koncertekről az A38 Hajó televíziós felvételeket készít, melyek hamarosan a televízió képernyőjére kerülnek. 
Jegyvásárlás
http://www.a38.hu/?p=programok&id=2212 

Lassú, súlyos, sötéten kavargó dzsessz, elektronika, illetve Charlotte Cegarra sejtelmes éneke - a Kilimanjaro Darkjazz Ensemble (illetve ahogy néha magát emlegeti, a Mount Fuji Doomjazz Corporation) 2000-ben alakult, eredetileg azzal a céllal, hogy létező némafilmekhez, mindenekelőtt Murnau és Fritz Lang munkáihoz készítsen kísérőzenét. Aztán a projekt az eredeti tagok, Jason Köhnen (Bong-Ra) és Gideon Kiers mellett kibővült és önállósodott: a sötét tónusú, eredetileg erőteljesen elektronika-orientált zene egyre több akusztikus elemmel, énekhanggal bővült. A „darkjazz” elnevezés igen találó: improvizatív dzsessz találkozik atmoszférikus ambienttel, filmzene-hangulatokkal, és magával ragadó vizualitással: de a zenekar koncertjein nagy hangsúlyt helyez a látványra is, ezért aztán a TKDE fellépései nem mindennapi élményt nyújtanak. Az együttes sosem riadt vissza a legkülönbözőbb együttműködésektől, ezúttal például a magyar Pándi Balázs lesz a zenekar dobosa, de az igazi nagy dobás, hogy az izlandi elektro-alter-pop együttes, a múm trombitása, Eirikur Orri Olafsson is a zenekarral tart a budapesti koncerten. 
A zenekar tagjai
Charlotte Cegarra: ének
Jason Köhnen: bőgő, billentyűsök
Hilary Jeffrey: harsona, programozás, Rhodes
Eelco Bosman: gitár
Gideon Kiers: programozás, dob
Eirikur Orri Olafsson: trombita 
+
Pándi Balázs: dob 
Lemezek
The Kilimanjaro Darkjazz Ensemble, 2006
Doomjazz Future Corpses!, 2007
Succubus, 2009
Here Be Dragons, 2009 
http://www.tkde.net
http://www.myspace.com/tkde 
A KDE tökéletes magyar előzenekara a 2003-ban alakult Esclin Syndo - mely következetesen cáfolja a vádat, miszerint neve Celine Dion anagrammája lenne. Az együttes saját meghatározása szerint indusztriális elektrometált játszik, a helyzet azonban nem ennyire súlyos. Az eredetileg háromtagú zenekar világszínvonalú muzsikája ugyan hordoz magában valamit az ipari zenéből, de az énekesnő, Berger Dalma gazdag orgánuma, a számok rafinált ritmikája, a páratlanul atmoszférikus zenei világ inkább a Goldfrapp vagy a Moloko lemezeit juttatja eszünkbe. Tökéletes precizitás, melankolikus hangulatok, elegáns hangmintázás és gazdagon burjánzó ének és elképesztő műfaji és stílusbeli változatosság: progresszív rocktól extatikus metálig, dzsesszes daraboktól földszagú bluesig, ellszállt triphoptól döngölős indusztriálig terjed a skála. A koncert szomorú aktualitása, hogy ezt a formációt nem láthatjuk többet a színpadon: Berger Dalma énekesnő utoljára lép fel az Esclin Syndóval.

A zenekar tagjai
Berger Dalma: ének

Sándor Dániel: billentyűsök
Kolozsi Péter: basszusgitár
Ratkóczy Huba: gitár
Somló Dániel: dob
 
Lemezek
Sleeping Traveler, 2009 
http://esclinsyndo.com
http://www.myspace.com/esclinsyndo 
Birtalan Áron, azaz Failotron minimalista elektronikus zenét készít különböző videojátékok hardverjeinek a felhasználásával, valamint különböző lo-fi hangszerek és effektek segítségével. Nagy hatással voltak különösen masszív egyéni hangzásának kialakulására a korai ambient és kísérleti zenék, ahogyan a nyolcvanas évek punkja és egyéb zúzós stílusai is. Az általa létrehozott elképesztő gazdagságú és rétegzettségű hangzás távoli szónikus tájképektől a hangos, kíméletlenül felemelő kataklizmáig terjed. Az utóbbi években Áron fellépett az Egyesült Királyságban, Malajziában, Olaszországban, Hollandiában, Ausztriában és persze Magyarországon, valamint a rangos Blip fesztiválon New York-ban. Emellett tagja a The Great Wave Off Kanagawa nevű gameboy-dob duónak is. 
http://failotron.org/
http://www.myspace.com/failotron 
Cadik, azaz Séfel Pál egykor az Anima Sound Systemmel kezdte a szkreccset, és azóta hazánk egyik vezető lemezlovasává küzdötte fel magát. Jungle, d'n'b, hiphop - főleg ezekben a műfajokban alkot nagyot, de a Palotaival közös B2B-akciók, a Rewindok és Sunday Sessionök gyönyörű eklektikus szetteket szültek.
Az évek során Cadik Magyarország egyik leginnovatívabb, mindig új utakon járó producerévé vált, amit leginkább a megfontoltan haladó, de annál kidologozottabb, briliánssá csiszolt anyagokkal előálló Membran projekt bizonyít. Cadik legutóbbi kezdeményezése, az A38 Hajóval közösen létrehozott Real Your Nature sorozat az elektronikus underground legfrissebb, kísérletező irányzatait mutatja be havi rendszerességgel. 
http://www.myspace.com/cadikofmembran

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...